دوره های آنلاین تایم فکتوری
دوره های آنلاین تایم فکتوری

دوره های آنلاین کوچینگ

به روز ترین دوره های آموزشی کوچینگ  به تدریس ایمان ابریشمچی، سفیر کوچینگ ICF  و مستر کوچ MCCاز ICF، که بالاترین مقطع کوچینگ در دنیاست .

 

 

 

کوچینگ یک تیر و چند نشان:

 چه میشود اگر شغلی وجود داشته باشد که علاوه بر درآمد بالای بین المللی (حقوق ریال و دلار) ، آزادی زمانی، نداشتن محدودیت جغرافیایی و تنوع بالای کاری برای انواع سلایق، رشد شخصی در تمام حوزه های زندگی را نیز برایتان داشته باشد؟

 

کوچینگ رابطه ای برد-برد است که در آن، رضایتمندی، رشد، ثروت، معنا، خدمت و فضای خلاق در کنار یکدیگر  را تجربه می کنید.

 

  

ویژگی دوره های آموزشی کوچینگ چیست؟

1-   گذراندن ساعات آموزشی تعیین شده برای مسیر دریافت اعتبارنامه از  بطور مثال 113 ساعت برای سطح یک کوچنیگ حرفه ای.ICF  

2-  دریافت گواهی نامه های معتبر بین الملی از موسسه، مانند گواهی نامه ی تیم کوچینگ، علاوه بر اعتبارنامه های ICF

3-   کلاس های آنلاین زنده در برنامه ی ZOOM  برای کسب بیشترین تعامل بین استاد و دانشجویان، به همراه پرسش و پاسخ و خلق فضای یادگیری فعال، زیر نظر استاد.

4- آموزش عمیق و کاربردی مفاهیم و مهارت های کوچینگ، جدیدترین صلاحیت های تعیین شده ی ICF و مارکرهای این صلاحیت ها (مدرس دوره علاوه بر بالاترین مقطع کوچینگ، ارزیاب مارکرهای آزمونی ICF نیز هست).

5- آموزش ابزارها و تکنیک های متنوع و به روز کوچینگ در حوزه های کوچینگ فردی، بیزینس کوچینگ، کوچینگ تیمی و سایر موارد.

6- استفاده از مدل آموزشی ابداعی که به بیش از 25 زبان دنیا ترجمه شده و ازICF جایزه دریافت کرده است.

7-   تمرینات کوچینگ با کوچ های همسطح، به صورت زنده، برای یادگیری عمیق زیر نظر استاد دوره و گرفتن بازخورد.

8-  منتورکوچینگ فردی و گروهی زنده و آفلاین  جلسات شما برای ارتقاء لول کوچینگتان.

9-   محتواهای رایگان آفلاین برای مطالعات جانبی به همراه پشتیبان برای پاسخگویی به سوالات در گروه.

10-   وبینارهای رایگان با نتورک جهانی که در آن کوچ های مختلف از نقاط مختلف دنیا مثل کانادا، آلمان، انگلیس، عربستان و غیره حضور دارند. (نتورک جهانی)

11-   گروه تلگرامی: برای هم افزایی، یادگیری جمعی و ارتباطات عمیق دانشجویان.

12- کمک به خلق امضای شخصی کوچینگ، برندینگ و مارکتینگ کسب و کار کوچینگ شما.

 

 

mailسوالات پرتکرار:

کوچینگ چیست؟

کوچینگ تفلیقی از علوم مختلف است که باعث تحول آفرینی درونی افراد و سازمان ها می شود.به طور خلاصه کوچ، شریک فکری شماست. کوچینگ با خلق ارتباط قوی انسانی و طراحی یک مسیر مشارکتی تفکر برانگیز در جلسات فردی و گروهی به افراد و بیزینس ها  کمک می کند تا به حداکثر توانمندی و رشد مطلوب خود دست یابند. کوچینگ تنوع کاری بالایی دارد و برای  جلسات فردی، گروهی، تیمی، بیزینس، استارتاپ و سازمان ها بسیار موثر و نیز پرتقاضا است.

آیا موسسه ی معتبری برای نظارت بر حرفه ی کوچینگ وجود دارد؟  بله، فدارسیون جهانی کوچینگ ICF  سازمان تعریف کننده ی استاندارد ها ، قوانین  و ناظر کوچ های دنیاست، بنابراین، اگر میخواهید یک کوچ حرفه ای، با شغل بین المللی و موفق شوید، مراقب باشیید که فقط در موسسات مورد تایید ICF آموزش های لازم و اعتبار نامه را دریافت کنید.

 

تاثیر یک کوچ (شغل کوچینگ) بر دنیا چیست؟

کوچینگ کلید ورود به دنیای تغییر و تحول آفرینی فردیست:

اگر بخواهیم از علم نروساینس، تاثیرات کوچینگ را روی مغز افراد بررسی کنیم، می گویند که یک کوچ، تسهیلگر  نوروپلاستیسیته خودگردان  self-directed neuroplasticityاست (کتاب نوروساینس کوچینگ). نوروپلاستیسیتی  به معنی توانایی مغز برای تغییر است و کوچینگ به دلیل هم آفرینی فضای امن روانی و خلاق و با توجه به پتانسیل های پنهان و شکوفا نشده ی افراد، امکان تغییر برای تمام انسان ها  را به طور باورنکردنی افزایش می دهد. از منظر علم ذهن و رفتار نیز، مقالات تحقیقاتی روانشاسی مثبت، کوچینگ را با تکنیک های مختلف خود، جزء خدمات موثر برای کمک به افراد و شکوفایی آن ها حساب می کنند. در واقع، کوچینگ رابطه ای مشترک است که ابتدا به خودتان کمک میکند و سپس به مراجعانتان، میتوان گفت کوچینگ به سبکی متفاوت، پر کننده ی شکاف های اثرگذاری موجود در سایر حوزه های مشاوره و منتورینگ است.

 

سهم بازار بیزینس کوچینگ چگونه است؟

 کوچینگ عامل مهم و موثری برای افزایش بهره وری، موفقیت و رشد افراد، بیزنس، استارتاپ و سازمان ها است. میزان این تاثیر گذاری در حدیست که  مطالعه ماتریکس گلوبال در مجله ی واشینتگن دی سی، اعلام کرد، کوچینگ اجرایی بر اساس عواملی از جمله افزایش بهره وری و حفظ کارمندان،  788 درصد بازگشت سرمایه (ROI) داشته است که نشانگر محبوبیت این صنعت است

 

کوچینگ چه قدر تنوع دارد:

حرفه ی کوچینگ  تنوع بالایی از زیرشاخه های شغلی  را دارد که از میان آن ها میتوان به کوچینگ زندگی، کوچینگ تجاری، کوچینگ روابط، کوچینگ تیمی،کوچینگ اجرایی و غیره اشاره کرد که به صورت فردی و گروهی قابل اجراست.

 

 

مدرس دوره های تربیت کوچینگ:

ایمان ابریشم چی  سفیر ICF جوان ترین کوچ در بالاترین مقطع کوچینگ دنیا، (مستر کوچ MCC عضو هیئت علمی دانشکده ی منتور کوچینگ BMC  (اولین دانشکده ی منتور کوچینگ در خاورمیانه) به مدیریت Dr Clare Becket-Mcinroy  مستر کوچ MCC  از ICF و EMCC می باشد، که دوره های مورد تایید فدراسیون جهانی کوچینگ  (ICF)کوچینگ را  به زبان فارسی در سطح 1، سطح 2 و نیز دوره های CCE به شما آموزش می دهد. این دوره دارای اعتبارنامه ی بین المللی و نیز همراهی منتور کوچ های بین المللی با اعتبار PCC و MCC می باشد.

 

روزمه ایمان ابریشم چی سفیر کوچینگ ICF و مستر کوچ MCC

 

 

چگونه تبدیل به یک کوچ بین الملل شوید؟

با ثبت نام در کلاس های کوچینگ، که مورد تایید فدراسیون جهانی کوچینگ است و دریافت اعتبار نامه ی  کوچینگ  سطح 1 یا سطح 2 و انجام آزمون های ICF شما می توانید کسب و کار بین المللی خود را به عنوان کوچ حرفه ای شروع کنید.

برای راحتی بیشتر و آشنایی عمیق تر با حرفه ی جذاب کوچینگ، یک جلسه ی مشاوره ی رایگان قبل از ثبت نام  به شما اختصاص داده میشود تا بطور شفاف با انواع دوره های کوچینگ آشنا شوید.

 

در لیست دوره های آنلاین، دوره ی تربیت کوچ سطح 1 ، سطح 2  و نیز دوره ی آموزش های مرتبط و تقویت مهارت های کوچینگ CCE به همراه اعتبار نامه بین المللی آورده شده است.

لیست دوره های آنلاین