دوره تخصصی تربیت کوچ سطح 3
دوره تخصصی تربیت کوچ سطح 3

دوره تخصصی تربیت کوچ سطح 3

 

چرا در دوره ی mcc   ثبت نام نکنید؟

 

اگر به دنبال حرفه ای شدن در دنیای کوچینگ نیستید، دوره های مستر کوچینگ BMC را ثبت نام نکنید. موثرترین دوره ی آموزشی  مستر کوچینگ (کوچینگ سطح 3 -MCC) در آکادمی بین المللیBMC  که به عنوان بهترین آکادمی آموزش کوچینگ از نظر ICF  در سال 2023 شناخته شده است، در مهر ماه 1402 برگزار می شود.

 

 

نگاهی کلی به  دوره ی mcc در آکادمی بین المللی BMC

 

مدرک  حرفه ای سوپرویژن سیستمی

28 ساعت کلاس آنلاین

مدرک منتورکوچینگ

20 ساعت کلاس آنلاین

آموزش گستره متنوعی از ابزارها و تکنیک های به روز و حرفه ی مانند AI ( هوش مصنوعی) گشتالت، سیستمیک کوچینگ،  استعاره های چشم انداز و غیره

16 ساعت کلاس آنلاین

منتور کوچینگ

11:30 ساعت آنلاین

سوپرویژن

5 ساعت آنلاین

تکالیف و گوش دادن به ضبط جلسات رکوردینگ MCC  دانشپذیران

40 ساعت  مختلف الزمان

 

 

چگونه شغل و درآمد کوچینگتان با شرکت در این دوره ی آموزشی متحول خواهد شد؟

 

 

-دریافت آموزش کوچینگ توسط هیئت علمی بین المللی آکادمی BMC که متشکل از  7  استاد حرفه ایست که علاوه بر داشتن آخرین مدرک از فدراسیون جهانی کوچینگ  MCC ICF همچنین SP و MCs EMCCو هستند. علاوه بر آن،  ICF ACTC و EMCC ESIA - سوپروایزرهای معتبر مورد تایید ICF نیز هستند.

 

2. دریافت کتابچه راهنمای BMC با  بیش از 100 صفحه که به طور دقیق مارکرهای مورد انتظار از  یک مستر کوچ در سطح MCC را مستند کرده است.

 

3. راهنمایی شدن به طور سیستماتیک که کمک میکند تا به طور عمیق بفهمید که صلاحیت  های ICF، را چگونه  در جلسات کوچینگتان ادغام کنید.

 

4. دسترسی به کتابچه ی کاری BMC که بیش از 100 صفحه در مورد SUPERvision  است و شامل مواردی مانند  مهارت ها، دانش و رفتارها (از جمله راه هایی برای سوپرویژن یک به یک،  سوپرویژن گروه ها و تیم هاست (بنابراین شما می توانید خدمات سوپرویژن را به کوچ های متقاضی ICF ACTC - گواهی پیشرفته در کوچینگ تیمی ارائه دهید). چون گواهی حرفه ای  سوپرویژن سیستمی را دریافت خواهید کرد.

 

5. میتوانید، جلسات ضبط شده ی کوچینگ MCC در BMC را تحلیل و نقد کنید تا  بتوانید نحوه ی  ارائه ی کوچینگ استادانه  Masterful Coaching را بررسی کنید.

 

6. منتور کوچینگ استادانه Masterful Mentor Coaching را تجربه می کنید و به صورت

گروهی و نیز به صورت تک به تک نسبت به نمونه جلسه ی کوچینگ ضبط شده ی خود، فیدبک دریافت می کنید و پس از  آن نیز، اهداف هم آفرینی شده  co-created targetsبرای شما ایجاد می شود تا به ارتقا مهارت آموزی خود  در صلاحیت های ICF ادامه دهید.

 

7. علاوه بر یادگیری، گواهی منتور کوچینگ دریافت میکنید که با آن میتوانید منتورکوچینگ برای دیگران انجام دهید.

 

 

چه چیزی دوره ی مستر کوچینگ MCC در آکادمی BMC را منحصر به فرد می کند؟

دانشپذیران در BMC نه تنها، تمامی آموزش های لازم برای تبدیل شدن به مستر کوچ MCC و نیز منتورکوچینگ  لازم برای دریافت گواهی  MCC را دریافت می کنند، بلکه، خود دانشپذیران نیز به عنوان منتور کوچ مورد تایید ICF و کوچ سوپروایزر حرفه ای فارغ التحصیل می شوند.

 

 

پس از دوره، فارغ التحصیلان سطح 3 کوچینگ از آکادمی BMC، میتوانند:

برای دریافت گواهی نامه MCC از ICF اقدام کنند. شایان ذکر است که بر اساس قوانین ICF علاوه بر دریافت مدرک لازم است که لاگ ساعات کوچینگ واقعی بالای 2500 ساعت باشد  که میتواند به صورت کوچینگ فردی 1:1 ، کوچینگ گروهی و کوچینگ تیمی انجام شود.

 

نگاهی دقیق تر به روند کلاس در سطح 3:

 • بالای 120 ساعت یادگیری ترکیبی آنلاین و آفلاین (بیش از 70 ساعت این مسیر، کلاس آموزشی به صورت آنلاین است).

 • تدریس ها توسط 7 استاد با مدرک MCC   به دانشپذیران ارائه می شود.
 • دریافت 5 ساعت سوپرویژن از طرف سوپروایزرهای مورد تایید ICF
 • دریافت تمامی موارد لازم برای منتورکوچینگ از جانب منتورکوچ های مورد تایید ICF  که  مارکرهای PCC برای ICF  را نیز آموزش دیده اند ( منتور کوچینگ به صورت  7:30 ساعت گروهی و 4 ساعت یک به یک انجام میشود.)
 • یادگیری عمیق از طریق دریافت تعداد زیادی از نمونه جلسات  کوچینگ MCC برای گوش دادن و ارزیابی.
 • دریافت بازخورد دقیق  به صورت شفاهی و کتبی و به صورت شخصی سازی شده به دانش پذیران  ارسال میشود.این فیدبک ها از جانب تیم بین المللی آکادمی BMC ( 7 نفر آن ها دارای مدرک MCC هستند) است.
 • فیدبک  بررسی شده توسط همتایان نیز انجام می شود تا به دانش پذیران، طیف وسیع و متنوعی از دیدگاه های مختلف را ارائه دهد و به تیز کردن اره ی مهارت کوچینگ آن ها توسط این تنوع کمک چشمگیری کند.
 • تکالیف عملیاتی ساختار یافته.
 • فرصت  برای دسترسی به نتورک بین المللی کوچ های CoachME که به تمرین بیشتر در مهارت کوچینگ، به کارگیری دانش و استفاده از صلاحیت های رفتاری MCC برای دانشپذیران کمک می کند.
 • فرصتی برای کسب درآمد بیشتر از طریق استفاده از سوپرویژن و تخصص آکادمی BMC در پروتکل بیزینسی و قرارداد نویسی به همراه دریافت راهنمایی در مورد قیمت گذاری، ارائه و ارتقای خدمات حرفه ای (مستر کوچ های معتبر، هزینه ها و درآمد سالانه ی بالاتری دارند).
 • الهام بخشیدن و توسعه ی یک ذهنیت مولد، اصول کوچینگ، مدل‌ها و تکنیک‌ها و شیوه‌های حرفه‌ای فوق العاده  برای ارائه ی بهترین ها به مراجعین کوچینگ خود.
 • ارائه ی مستر کوچینگ.
 • تجربه ی فضای مشارکتی، حمایتی و دوستانه در میان جامعه ی بین المللی فارغ التحصیلان CoachME .
 • کوچینگ همتایان متقابل  Reciprocal peer coaching

 

 

 

اصالت، موفقیت و اعتبار در کنار یکدیگر

با کلاس کوچک از کوچ های باتجربه PCC، تیم MCC ما برنامه ی عمیقی را برای آماده سازی دانش پذیران خود ارائه میدهند که خدمات متنوعی مانند، ورکشاپ های بسیار تعاملی، تمرین کوچینگ (با توضیحات)، منتور کوچینگ و جلسات تمرین گروهی توسعه ی مهارت ارائه می دهد.

شما نیاز دارید که به طور فعال کوچینگ کنید تا فرصت کافی برای تمرین داشته باشید و آمادگی بحث در مورد موارد کوچینگ در زندگی واقعی، به اشتراک گذاری ضبط های خود با گروه و در عین حال امکان ارزیابی کتابخانه ی ضبط های MCC را داشته باشید تا به طور عمیق مهارت های کوچینگ خود را ارتقا دهید.

آکادمی BMC  تضمین می دهد که آزمون MCC خود را قبول شوید و در غیر این صورت در کلاس های تکمیلی برای موفقیت در آزمون شرکت کنید.

 

سوالی که ذهن کوچ های PCC را به خود مشغول میکند؟

چرا مهم است که به جای اتکا به  سطح PCC، مسیر خود را به سمت تبدیل شدن به  مستر کوچ  (MCC) ادامه دهید؟

تبدیل شدن به یک مستر کوچ MCC مزایای متعددی را به همراه دارد که عبارتند از:

1. مهارت های کوچینگ استادانه: تکمیل موفقیت آمیز گواهینامه MCC  نشان می دهد که شما به بالاترین سطح مهارت های کوچینگ به رسمیت شناخته شده توسط فدراسیون بین المللی کوچ (ICF) دست یافته اید. این گواهینامه مستلزم داشتن حداقل 2500 ساعت کوچینگ از جمله 200 ساعت کوچینگ مراجعین در سطح PCC و انجام یک فرآیند ارزیابی دقیق است. شما به طیف وسیعی از تکنیک‌ها و استراتژی‌های کوچینگ پیشرفته مجهز خواهید شد که می‌تواند به شما در ارائه خدمات بهتر به مراجعینتان کمک کند.

 

2. اعتبار: گواهینامه MCC ICF به طور گسترده به عنوان نماد برتری در کوچینگ شناخته شده است. این امر باعث افزایش اعتبار و شهرت شما در صنعت کوچینگ می شود که منجر به افزایش اعتماد و احترام مراجعین می شود.

 

3. پتانسیل درآمد بالاتر: جدیدترین مطالعه کوچینگ جهانی ICF گزارش می دهد که به عنوان یک MCC، در مقایسه با کوچ هایی که دارای سایر اعتبارنامه های ICF  هستند، میانگین درآمد سالانه بالاتری کسب خواهید کرد. این به این دلیل است که گواهینامه MCC نشانه تمایزی است که می تواند به کوچ ها کمک کند تا از همتایان خود متمایز شوند و مراجعینان پردرآمدتر را جذب کنند.

 

4. توسعه حرفه ای: دنبال کردن گواهینامه MCC مستلزم آن است که به طور مداوم توسعه حرفه ای و خود اندیشی داشته باشید. این به شما کمک می کند تا به طور مداوم مهارت های کوچینگ خود را بهبود بخشید و از آخرین روندهای کوچینگ و بهترین شیوه ها به روز باشید.

 

5. اعتبار متمایز : در حال حاضر حدود 1600 کوچ دارای گواهینامه MCC در جهان وجود دارد. به دست آوردن اعتبار MCC نشان می دهد که شما بخشی از یک جامعه نخبه چیره دست در کوچینگ  هستید.