دوره ی آموزشی ووکا  VUCA (عدم قطعیت، پیچیدگی، ابهام و نوسان)
دوره ی آموزشی ووکا  VUCA (عدم قطعیت، پیچیدگی، ابهام و نوسان)

دوره ی آموزشی ووکا VUCA (عدم قطعیت، پیچیدگی، ابهام و نوسان)

دوره ی ووکا VUCA

مدت دوره: 8 هفته آموزش آنلاین در پلتفرم zoom.

6 ساعت آموزش  و  4 ساعت تمرین.

 زمان: دوشنبه ها ساعت 19 تا 20  .

تاریخ شروع دوره: 7 دی ماه.

هزینه دوره: 700000 تومان.

 

"ووکا" VUCA  مجموعه ای از بزرگترین دغدغه ها و چالش های  مهم در زندگی امروز است که تاثیر زیادی بر سلامت عاطفی، زندگی شخصی و کسب و کار شما  دارد. "ووکا" برگرفته از چهار چالش به نام های، عدم قطعیت، پیچیدگی، ابهام و نوسان است. به بیان ساده، مفهوم عدم قطعیت، کمبود اطلاعات و غیر قابل پیش بینی بودن آینده است، پیچیدگی به معنای، سردرگمی به دلیل سخت بودن تعریف موضوع و مشخص نبودن روابط علت و معلولی پدیده ها است، ابهام به معنای، وجود ناشناخته های زیاد است و نوسان به معنی بروز چالش های سریع غیر منتظره است که حتی نمیدانید این چالش ها تا چه مدت زمانی طول میکشد. در زمان کنونی، شرایط "وکا" به بالاترین درجه ی خود رسیده است. با توجه به تحقیقات انجام شده روی ذهن و مغز، شرایط "وکا" باعث برانگیختگی احساسات مبتنی بر تهدید برای ذهن می شود  که در صورت کنترل نشدن، منجر به اقدامات واکنشی، مخرب و ویرانگر می شود و فرد در «حلقه‌های سمی» رفتاری گرفتار می شود و به زندگی / کسب و کار خود آسیب می زند. علت این امر، نحوه ی تکامل مغز و اهمیت واکنش دادن سریع مغز برای حفط امنیت خود به هرنوع تهدید و خطر است.  یادگیری مهارت های مدیریت "ووکا" باعث می شود تا فعالیت های عصبی مغز ایمن را فعال کنید، احساس تهدید سریع مغز خزنده را مدیریت کنید، عواطف خود را مجددا تنظیم کنید و رفتارهای  اثرگذار  را جایگزین رفتارهای واکنشی و مخرب ناشی از مغز خزنده کنید. اگرچه بروز شرایط "ووکا"، تقصیر شما نیست اما مسئولیت حل کردن و مدیریت آن برای خلق زندگی رضایتمند و موفق با شماست. اگر برای مدیریت "ووکا" زمان و انرژی لازم را نگذارید، در هر بحران و آشفتگی، دچار رفتارهای واکنشی و مخرب مانند نا امیدی، نشخوار فکری، انفعال، نگرانی و  خشونت می شوید   در دوره ی "وکا" با یادگیری استراتژی های موثر و کسب قدرت هایی مانند چابکی ذهن، چشم انداز، شفافیت و فهم  قادر می شوید تا رفتارهای موثر، معقول و خلاقانه  را جایگزین  رفتارهای هیجان محور  کنید و به افزایش بازدهی، افزایش موفقیت، افزایش آرامش، بهره وری، حل مسئله ی خلاق، خالق بودن، امیدواری و تصمیم گیری های معقولانه دست یابید و  سردرگمی، حسرت و پشیمانی های آینده  را به حداقل برسانید.

 

کلمات کلیدی:عدم قطعیت، نوسان، پیچیدگی، ابهام، رفتار موثر

 

enlightenedمدرس: ایمان ابریشم چی، کوچ حرفه ای MCC            enlightened زبان دوره: فارسی                   enlightened سطح دوره: متوسط

 

توضیحات دوره

در این دوره به صورت قدم به قدم با چهار دغدغه ی بزرگ شرایط امروز که شامل عدم  قطعیت، نوسان، ابهام و پیچیدگیست آشنا می شوید و چهار قدرت چشم انداز، فهم، شفافیت و چابکی ذهن را که نقطه ی مقابل این چالش هاست یاد می گیرید. با باورهای محدود کننده و اشتباهات متداول در شرایط مبهم و پیچیده آشنا می شوید. با کمک پرسشگری های عمیق کوچینگ به خود آگاهی بالاتر از رفتارهای خود در این شرایط دست می یابید و استراتژی های موثر برای مدیریت بهتر شرایط را تمرین می کنید که باعث انتخاب رفتارهای منطقی به جای رفتارهای هیجانی و واکنشی می شود و اثرگذاری و اقدامات منطقی شما را افزایش می دهد و  حسرت و پشیمانی های آینده ی شما را به حداقل می رساند. 

 

مخاطبین دوره:

این دوره ی کاربردی مناسب همه ی افرادیست که به دنبال ارتقا مهارت های ذهنی خود برای افزایش قدرت کنترلشان در شرایط بحرانی، انتخاب موثرترین رفتارها هنگام  مواجهه با شرایط مبهم، چالش های دور از انتظار هستند تا در ایام سخت و غیر قابل پیش بینی به جای قربانی بودن، خالق زندگی و کسب و کار خود باشند و به جای از دست دادن فرصت ها، با به کار گیری  استراتژی های هوشمندانه در زندگی خود و اطرافیانشان اثر گذار باشند.

 

ملزومات دوره:

یک موبایل یا لپ تپ برای ورود به کلاس ها در پلتفرم zoom.

تلگرام برای عضویت در گروه دانشجویان.

 

مدل آموزشی دوره:

این دوره ترکیبی از درس های تئوری به صورت آنلاین، پرسشگری عمیق کوچینگ و تمرینات  فردی/ گروهی  پس از جلسه ها ی آموزشیست که باعث تقویت خود آگاهی و انتخاب رفتار های منطقی به جای رفتارهای هیجانی (واکنشگری) از طریق مشاهده ی نمونه ی باورهای محدود کننده و رفتارهای غلط در شرایط وکا می شود. در طول دوره یک کتاب به صورت گروهی نیز مطالعه خواهد شد.همچنین مقالات جانبی برای مطالعات بیشتر پیشنهاد خواهد شد.

 

خروجی دوره:

  • یادگیری پاسخ گویی منطقی هنگام مواجه با مشکلات غیر قابل پیش بینی و ابهام.
  • افزایش قدرت حل مسئله در پیچیدگی.
  • کاهش استرس، نگرانی و نشخوارهای فکری.
  • انتخاب نقش خالق و انجام اقدامات موثر به جای قربانی گری.
  • کنار گذاشتن عادت های مرگ آور مانند انفعال، غر زدن، شکایت، قضاوت.
  • کمک به تقویت ارتباطات در هنگام عدم قطعیت ها.
  • کاهش/ جلوگیری از حسرت و پشیمانی به دلیل کاهش رفتارهای مخرب در ایام عدم قطعیت.

 

اطلاعات ثبت نام دوره:

برای ثبت نام به شماره واتساپ خانم سارا خانی، پشتیبانی آموزشی تایم کوچ پیام دهید: 09226460451

ویس جلسات نیز ضبط میشود و در کانال تلگرامی ارسال خواهد شد.

 

سرفصل های دوره:

هفته اول: اثرگذاری در ایام عدم قطعیت.

هفته دوم: نوسان، پیچیدگی، ابهام و عدم قطعیت.

هفته سوم: نظم احساسی.

هفته پنجم: رفتارهای موثر- رفتارهای مخرب در ایام عدم قطعیت.

هفته ششم: تاب آوری.

هفته هفتم: چشم انداز- درک - شفافیت - چابکی

هفته هشتم: 12 مسیر سازنده.

 

لیست دوره های آنلاین

برای خرید، دوره مورد نظر را انتخاب نمایید.